Мода

Зухаир Мурад пролет/лето 2016

Гламурозното шоу на Мурад, кое се одржа на модната недела во Париз, уште еднаш ја потврди неговата генијалност и причината поради која е еден од омилените дизајнери на холивудската елита. Префинетоста на креациите во комбинација со шминката и додатоците во косата, го доловија полниот сјај на неговите модерни принцези.

Напиши коментар