← НАЗАД НА БОЗА

Атрактивни плетени фустани

Атрактивни плетени фустани
471 Читања

Модните дизајнери се повеќе се инспирираат од страрите плетки, па настануваат плетени модни и софистицирани парчиња, што секој би ги посакал.
Оваа зима во тренд се плетените фустани. Прилепени кон телото и кратки, со рамен крој или кратки ракави, со нагласени џепови, плетените фустани се модно парче кои морате да го имате во својот гардеробер. Можете да ги носите и комбинирате на најразлични начини. Ние предлагаме фустан кој потсетува на голем џемпер, во комбинација со кожни чизми.

Whether you are the office Mature or campus lady, this section sweater Winter Dress choice Oh ~!:

What's trending... - My Fash Avenue:

Stylish winter knit.....is all about comfort!!!:

It’s finally #sweater weather and we would love to slip into this maxi sweater dress all throughout the season!:

15 Comfy Sweater Dresses For Cold Weather | Styleoholic:

Sweater dress pattern from the new Patons Family and Homewares pattern book.:

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk