Art & Crafts

Блескаво бели: Вратете го стариот сјај на вашите патики со помош на оваа неверојатна смеса!

Состојки:

-кесичка сода бикарбона

-малку вода

-малку оцет

Подготовка:

Измешајте ги сите три состојки. Вода и оцет ставете отприлика приближно исто, а сода бикарбона онолку колку да добиете густа паста. На стара четка за заби, нанесете од пастата и изрибајте ги патиките. Потоа, исперете ги со топла вода и оставете ги да се исушат. Оваа домашна паста е одлична како за платнени, така и за кожени патики, а тие што ја пробале велат дека симнува тврдокорни и стари дамки.

Напиши коментар