← НАЗАД НА БОЗА

Божиќни ангели

Божиќни ангели
264 Читања

Еден од наједноставните Божиќни украси, но со огромен потенцијал да станат најомилени за време на празниците. Со  нивната едноставност и убавина ќе бидат главна атракција на вашата елка.

За изработка на овој прекрасен украс потребни ви се:

Хартија

Ножици

Монистри

Украсна трака

Лепило

Изработка :

Можете да користите хартија од стара книга или весник кој лесно се витка.

Целата постапка на изработка е едноставна, се што треба да направите е да ги погледнете сликите.

Големината на ангелите направете ја по желба.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk