← НАЗАД НА БОЗА

Брзо и лесно: Направете 5 совршени фризури за само 1 минута

Брзо и лесно: Направете 5 совршени фризури за само 1 минута
526 Читања

Сигурно ви е здосадено секојдневно да одите на работа со истата, обична фризура. Колку пати и да си ветите дека утре ќе станете порано и ќе се средите, следното утро спиењето одеднаш станува поважно од вашето разубавување.

Но, сега е време за вистински промени, време во кое можете да ја освежите косата и да експериментирате со нејзиниот облик и текстура.

Доколку имате долга коса, можностите за промени се неограничени. Плетенки, пунџи, старото добро коњско опавче или разбушавената, полуподигната коса, се само дел од најмодерните фризури кои ќе ја обележат оваа сезона.

Следното видео ќе ви понуди 5 интересни фризури, чие подготвуање ќе ви одземе само една минута.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk