← НАЗАД НА БОЗА

Целосно стаклен дом

Целосно стаклен дом
360 Читања

Овој лусузен дом се наоѓа во Санта Барбара, Калифорнија и е дело на архитетот Стив Херман. Куќата се простира на површина од вкупно 14.000 метри квадратни и е обиколена со прекрасно зеленило.

Стаклениот дом има пет спални соби, пет бањи, кујна со соба за вино и уметничка галерија каде се наоѓаат 32 винтиџ возила на архитектот.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk