← НАЗАД НА БОЗА

Диетален пијалок: За 5 дена 3 кг помалку

Диетален пијалок: За 5 дена 3 кг помалку
158 Читања

Ова веројатно е наједноставниот начин да го изгубите оној упорен вишок од неколку килограми…

Доколку сакате да ослабите за кратко време без напорни диети, консумирајте го овој напиток.

Потребно ви е:

– 60 гр магдонос

– 1 лимон

– 2,3 дл вода

Подготовка:

Исецкајте го магдоносот и исцедете сок од лимонот. Ставете ги овие две состојки во чаша и прелијте ги со вода. Пијте го напитокот наутро на празен стомак и тоа само пет дена, а потоа направете пауза од десет дена.

Овој напиток го забрзува согорувањето на калории, а на организмот му обезбедува витамини и минерали. Магдоносот го поправа варењето и му помага на организмот да го исфрли вишокот течности, па така ја елиминира и надуеноста.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk