Art & Crafts

Џумбир за брз раст на косата

Џумбирот ја оживува вашата коса и влијае на нејзиниот раст.Помешајте 10гр џумбир со четвртина чаша чај од камилица. На оваа смеса додадете неколку капки масло од ореви. Смесата оставете ја да делува 10 минути и исплакнете. Користете два пати неделно.

Напиши коментар