Cafe Del Mar

Едноставен пијалок за брз метаболизам: Клучот за витко тело и свеж изглед

Нашата чинија е клучот за убаво и здраво тело, мазна кожа и сјајна коса, но при тоа не се мисли на бројот калории кои ги внесуваме, туку на намирниците кои ја регулираат дигестијата и го забрзуваат метаболизмот.
Овој пијалок е преполн со витамини, минерали и амино-киселини, а треба да го конзумирате наутро или како ужинка која ќе биде замена за кафе или кесичка чипс.
Состојки:
Една и пол чаша вода
Една главица исецкана марула
Три до четири стебленца целер
300 гр спанаќ
Едно излупено и исецкано јаболко
Една излупена и исецкана круша
Една банана
По желба:
Свеж коријандер (листови и стебло)
Магдонос

Напиши коментар