Cafe Del Mar

Ефикасна диета со јогурт – резултатите видливи веќе по неколку дена!

Со оваа диета ќе се ослободите од вишокот килограми, а резултатите ќе ги забележите веќе по неколку дена.

Појадок: шолја кафе, чајна кашичка со пченични додатоци и немасен јогурт.

Ручек: изберете една од двете опции. Ориз со два домати полнети со печурки и немасно сирење, или, пак, лосос со зеленчук или печен компир со салата од домати, пченка и грашок.

Десерт: чинија во која ќе сипете два немасни јогурти, јагоди и грозје.

Ужина: немасен јогурт со малку бадеми или ореви.

Вечера: јогурт со парчиња овошје, јаболка, праски, круши…

Оваа диета им се препорачува на луѓето со висок холестерол или со бубрежни камења кои содржат голема количина на калциум и фосфор. Диетата не се препорачува на никој подолго од две недели.

Напиши коментар