Новости

Фотографија од младоста: Моника Белучи сепак правела операција?

Прекрасната бринета често изјавуваше дека никогаш не правела естетски операции и дека за својот изглед може да се заблагодари на генетиката и на правилната нега.

Се разбира, станува збор за 52-годишната Моника Белучи на чиј изгледа ѝ се восхитуваат и голем број на помлади колешки.

beluci-2

Но, на почетокот на својата кариера која ја градеше во 90-тите години на минатиот век, Моника изгледаше малку поинаку, а фотографијата која почна да кружи на Инстаграм предизвика реакции меѓу обожавателите.

beluci-3

Покрај фактот дека на сликата е во младите денови, поточно во нејзините дваесетти, многумина забележаа дека нејзиното лице изгледа поинаку и се посомневаа дека можеби една од најубавите жени на светот сепак се послужила со „магиите“ на естетската хирургија, за да и во шестата деценија од нејзиниот живот, да изгледа толку привлечно.

beluci-4

Секако, постојат и други кои коментираа дека не станува збор за ништо друго, освен за нормален процес на стареење.

beluci-5

„Не се плашам од стареење, се плашам само од болести. Сонувам за тоа да бидам здрава до 150 години, да продолжам да пијам капучино со своите пријатели и мирно да починам во сон“, изјави таа во едно интервју.

Останува на вас да процените, но доколку правела естетски корекции, секако тие се направени со врвен квалитет.

Напиши коментар