Мода

Фустан – кошула: Задолжително парче гардероба за ова лето

Никогаш доста од фустани, особено во летниот период кога сакате да изгледате убаво и средено носејќи само едно парче. Но, што кога барате нешто ново и поинакво? Истовремено пријатно за на високите температури, а соодветно и за кежуал комбинации, и за во канцеларија. Ви го претставуваме најуниверзалното парче кое е огромен хит ова лето – фустан-кошула.

Овој фустан кој изгледа како долга кошула ви нуди безброј можности. Можете да го носите и со патики, и со високи потпетици во зависност од пригодата. Доволен сам по себе, надополнете го со ланче или обетки за инстант шик изглед. Погледнете како:

 

 

Напиши коментар