← НАЗАД НА БОЗА

Како да ги комбинирате боите за венчавката?

Како да ги комбинирате боите за венчавката?
304 Читања

Венчаница во боја, особено е привлечна за невести кој сакаат предизвик и сакаат да бидат поинакви. Секоја боја има своја приказна и може да даде потполно поинаква нота на целата венчавка.

Невестите својата посебност и стил ги покажуваат токму низ боите на венчавката, без оглед на тоа дали се станува збор за ситни детали или кога е во прашање комплетната тема венчавка.

Боите како што се розе или светло плава можат да бидат добар избор за вашата венчавка, додека неутралните бои како сива и беж можат да бидат добар избор да се постигне контраст во однос на невестата, која треба да биде во прв план.

Интензивните бои како што е виолетовата секогаш привлекуваат внимание. Доколку сакате нешто да истакнете користете вакви бои, но пазете да не претерате.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk