← НАЗАД НА БОЗА

Kимоното ќе владее со уличната мода и во оваа сезона

Kимоното ќе владее со уличната мода и во оваа сезона
330 Читања

Кимоно е наметка која е инспирирана од јапонската традиција, а поради практичноста е омилено парче облека на многу трендсетерки. Без разлика каков модел сте одбрале, кимоното ќе ја разубави и збогати секоја комбинација во овој преоден период – летото кое е на заминување и есента која доаѓа.

Кимоното во секоја комбинација дава доза на лежерност, а го има во различни облици, бои и примероци.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk