← НАЗАД НА БОЗА

Колаж фармерки

Колаж фармерки
655 Читања

Џинсот доаѓа во многу облици. Удобен е, може да биде софистициран и секси во исто време.Постои повеќе од една причина зошто е секогаш на модната мапа и зошто го заслужува вниманието кое му го посветуваме.

Пролетта ни носи нешто старо/ново. Оваа пролет во мода ќе бидат и клаж фармерките.

Веќе се сретнавме со овј тренд . Беше актуелен 2009. година, се врати во мала доза во 2013, а познатите дами го препорачуваат и сметаат дека овој џинс ќе биде тренд за есен 2017.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk