← НАЗАД НА БОЗА

Луксузен пентхаус во Вашингтон

Луксузен пентхаус во Вашингтон
408 Читања

Овој пентхаус во Вашингтон чија цена изнесува 920 илјади долари може да се изнајми за 12 илјади долари месечно. Овој еднособен стан се наоѓа во станбена зграда од 212 единици и сите се продадени во вредност од 195 милиони долари.

Стандардот на живеење во овој пентхаус e на највисоко ниво. Овде може да се ужива во сè – од ладилници за вино до двојни печки, приватни балкони и феноменални тераси поставени во идеални позиции.

Овие резиденции покажуваат еден елегантен стил со своите високи тавани и подови од тврдо дрво, камени работни површини, мермерни камини и приватни, ексклузивни тераси кои овозможуваат поглед на убавата панорама на Вашингтон.

За корисниците на овие станови има гастрономска кујна, скара на покривот, базен, библиотека и клупска соба, услуги на консиерж, фитнес центар и многу други капацитети.

$11,286 Per Month for Penthouse at The Woodley, D.C.

$11,286 Per Month for Penthouse at The Woodley, D.C.

$11,286 Per Month for Penthouse at The Woodley, D.C.

$11,286 Per Month for Penthouse at The Woodley, D.C.

$11,286 Per Month for Penthouse at The Woodley, D.C.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk