Мојата кујна

Мафини со малини и кокос

Состојки

2 јајца

2дец. млеко

200 гр. шеќер

Пола кесичка прашок за пециво

1дец. масло

100гр кокосово масло

200 гр малини

170гр брашно

Припрема

Сите состојки се матат со жица.Прво се матат јајцата па додадете млеко и масло.Потоа сувите состојки една по една. Кога се добро кје се измати добиената смеса ја ставете во калапите за мафини и додавате малини.

Печете на 200 степени околу 20 минути.

 

Напиши коментар