← НАЗАД НА БОЗА

Милано, италијанска храна и поглед кој одзема здив

Милано, италијанска храна и поглед кој одзема здив
245 Читања

Плоштадот Дуомо е најпопуларното место во преубавиот Милано. На оваа локација се наоѓа фасцинантната катедрала Дуомо, како и прекрасниот замок Сфорца. Оваа локација е најпосетуваната од туристите. Во близина на плоштадот се наоѓа овој прекрасен ресторан. Сместен е на покривот на една зграда од каде можете да искусите глетки од овој прекрасен град кои ќе ве остават без зборови. Почувствувајте го духот на Италија преку овој неверојатен ресторан!

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk