Мојата кујна

Најбрзите и највкусни крофни

Додека да трепнете ќе почнете да уживате во неверојатниот вкус…

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 литар јогурт

12 лажици брашно

2 јајца

Прашок за печиво

Прстофат сол

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Изматете го јогуртот со останатите состојки и веднаш пржете ги…

Испржените крофни можете да ги јадете, како блага закуска или солена закуска, комбинирајќи ги со состојки по Ваша желба.

Напиши коментар