Cafe Del Mar

Намалете го стомакот во 6 чекори

Диeтата на нутриционистот Марли Хлер стана вистински хит во САД, бидејќи не бара пребројување на калории, со часови трчање на лента или нездрав начин на исхрана. Наречена е DASH, а наводно по две недели дава одлични резулати во отсранувањето на масти од стомакот. Само треба да ги следите овие шест чекори.

  1. Јадете три оброци на ден, плус три ужинки
  2. Избегнувајте напрона физичка актовност, наместо тоа, 30 минути на ден вежбајте јога и пешачете.
  3. Одете порано на спиење
  4. Внесувајте многу течности, избегнувајте кофеин, пијте осум чаши вода на ден (исти ефекти како водата имаат и сокот од зеленчук и билните чаеви)
  5. Внесувајте умерена количина на солена храна
  6. Опуштете се и бидете оптимисти. Размислувајте за тоа дека позитивните ефекти од диатата ќе бидат видливи наскоро.

Напиши коментар