Здраво тело

Направете витаминска бомба- за подобро расположение и зголемен имунитет

Овој овошен пијалок е полн со витамини кои не штитат од настинка и грип.

Кивите, лимоните и портокалите го снабдуваат нашето тело со витамин Ц и хранливи материи кои го подобруваат имунитетот.  Ние ќе ви го дадеме рецептот за овој вкусен пијалок, а ваша задача е состојките да ги измешате 10 секунди со помош на микер ( на средна брзина). Уживајте

Потребни состојки:

* 1 филџан свежо исцеден сок од портокал

* 100 грама сецкан ананас

* 1 банана

* половина филдџан вода

*1 исцеден лимон

*1 лажица мед

* малку  ѓумбир

Напиши коментар