Здраво тело

Пијалок што го топи салото, ја чисти крвта и го намалува холестеролот

Сите ги знаеме благодатите на медот, но не е лошо да се потсетиме дека само една лажичка содржи дури 70 различни состојки.

Напитокот приготвувајте го навечер, во 200 мл вода:

– Земете една поголема шолја и ставете во неа две лажички цимет и една голема лажица мед.
– Изрендајте малку свеж ѓумбир, околу едно мало лажиче.
– Ставете во шолја провриена вода.
– Потоа додадете три лажици сок од лимон и поклопете ја шолјата.
– После половина час испијте пола шолја пред да си легнете, а другата половина испијте ја наутро на празен стомак.

Напиши коментар