Cafe Del Mar

Пијалок со кој ќе изгубите 3 килограми за 5 дена

Овој напиток е идеален ако сакате во краток рок да изгубите неколку килограми, односно во рок од 5 дена може да намалите до 3 килограми.

Состојки:
1/2 китка магдонос
1 лимон
1 чаша вода

Подготовка:
Магдоносот исецкајте го ситно, исцедете го сокот од лимон и налејте го со вода.

Начин на консумирање:
Сокот треба да се пие наутро на празен стомак само 5 дена, а потоа се прави пауза од 10 дена. Истиот помага при согорување на калориите, го храни телото со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и овозможува брзо ослободување од наталожените течности во организмот. На овој начин, за 5 дена можете да изгубите и до 3 килограми.

Напиши коментар