← НАЗАД НА БОЗА

Пијалок за јак имунитет

Пијалок за јак имунитет
54 Читања

Во овој дел од годината кога настинките напаѓаат треба да посветите посебно внимание на квалитеот на исхраната. Со неа може да си помогнете оваа ладна зима да не ја поминете болни во кревет.

Подгответе го овој освежителен пијалок кој воедно и ќе ви го зајакне имунитетот.

Потребно ви е:

– 500 гр смрзнато црвено овошје

– сок од еден лимон

– половина шолја шеќер во прав

– шолја врела вода

– една главица цвекло

– два големи моркови

Состојките ставете ги во соковник и исцедете ги. Додајте ја водата и шеќерот и убаво промешајте. Доколку сокот ви е премногу јак може малку да го разредите.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk