← НАЗАД НА БОЗА

Подгответе за 5 минути, конзумирајте 5 дена, ослабете 5 килограми

Подгответе за 5 минути, конзумирајте 5 дена, ослабете 5 килограми
346 Читања

Вишокот на телесна тежина се опишува како прекумерно складирање на мастите во организмот. Тие го загрозуваат вашето здравје и значитено влијае врз работата на органите како што се: срцето, бубрезите, црниот дроб, зглобовите итн.

Лицата кои патат од вишок киограми обично имаат поголем ризик за заболување од дијабетес, висок крвен притисок, болест на срце… Доколку сакате да се ослободите од нив, пробајте со овие неколку едноставни состојки:

– 1 лимон
– 60 грама магдонос
– 300 мл. вода

Подготовка:

Исцедете го лимонот, исечкајте го магдоносот на мали парчиња, ставете во сад и прелиете со вода.

Конзумирање:

Секое утро пред појадокот конзумирајте го овој пијалот пет дена по ред. Потоа направете пауза од 10 дена, по што се повторува целиот процес. Третманот со паузи можете да го користите се додека чувствуваате потреба за намалување на телесната тежина!

Оваа напивка го забрзува процесот на согорување на масти и ги задоволува дневните потреби на витамини и минерали во целото тело. Магдоносот го подобрува варењето на храната и го ослободува телото од вишокот на течности, со што ја елиминира подуеноста.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk