Мода

Сезоната на белите фармерки и официјално започна

елите фармерки се незаменлив дел од вашата пролетно-летна гардероба.

Ако сеуште немате, време е да си купите и да ја освежите својата визија. Одберете ги најсоодветните за вашата фигура – со висока или ниска половина. Не плашете се да ги носите – тие навистина се погодни и модерни за топлите месеци.

Добрата работа е дека се многу практични. Бидејќи се бели, може да ги комбинирате со разлчични бои, а бидејќи се фармерки-може да ги носите во секакви прилики.

Ви нудиме неколку предлози, кои ќе ве инспирираат да ги извадите белите фармерки од гардеробата.

Напиши коментар