Новости

Со разголени гради: Росалинда се појави меѓу најголемите ѕвезди на Мет Гала 2017 и изгледа прекрасно

Позната актерка и пејачка Талија, која ја паметиме по улогите во латино сериите како „Маримар“ и „Росалинда“, времето како да застанало. Таа и ден денес изгледа прекрасно иако поминаа речиси две децении од популарните улоги кои ги играше во сериите.

Имено, вчеравечер таа се појави на „Мет Гала“ во Њујорк каде блесна во сиот свој сјај во црна тоалета со впечатливо деколте од кое и ѕиркаше едната града.

Талија го собра целото внимение на настанот, а обожавателите ширум светот редеа комплименти.

Еве како изгледаше таа на ова престижно случување каде се појавија многу ѕвезди:

rosa01

rosa01

rosa01

 

Напиши коментар