Мода

Со што да ја комбинирате тексас јакната

Тексас јакната е удобно парче облека кое е идеално за пролетната сезона.

Таа може да се комбинира со секакви парчиња облека, и одговара на секоја фигура.

Често ќе ја видите во разни бои, кроеви и должини.

Кратка тексас јакна е популарна и модерна и може да се комбинира со фустани, панталони, сукњи…

Еве неколку фантастични начини на кои можете да ја носите оваа сезона:

Cute! Have the leopard print flats and denim jacket

Minus the jean jacket add a cardigan equals great for work.  "Neutrals & Blue - Plus Size" by alexawebb on Polyvore

Black jeans, jean jacket, and leopard slip-ons! // Denim and Day Dreams

Great outfit for school. Replace the Jean Jacket with a Jean vest and wine coloured jeans

casual yet super cute no Jean jacket leather for me

Cute

Simple. I would maybe go with boots instead of flats

Classic Style

A fashion look from January 2015 featuring long dresses, jean jacket and high heel shoes. Browse and shop related looks.

Напиши коментар