Bridal

Свадбени трендови за оваа сезона

Што е ин, а што е аут оваа сезона кога станува збор за венчавките и невестинските фустани? Погледнете ја листата на на 10 свадбени трендови кои ќе бидат хит оваа есен:

  1. Белото е повторно во мода: Иако во последно време во мода беа венчаниците во боја на слонова коска, оваа есен венчаниците во снежно бела боја се повторно хит!
  2. Изберете лелеава венчаница: Кога ќе го одиграте вашиот танц, прекрасно ќе изгледате доколку вашата венчаница едноставно лебди околу вас!
  3. Венчаници со текстура: Оваа есен се модерни венчаници со неколку видови на текстура и богати украси на корсетите со кои венчаниците изгледаат како да имаат 3Д текстура.
  4. Фактор „Гага“: Венчаница со фактор „Гага“ не значи дека треба да застанете пред осларот облечена во месо, туку дека не треба да се плашите да експрериментирате и да испробате некои необилни стилови.
  5. Асиметрични венчаници: Моден хит оваа сезона ќе бидат и венчаниците со асиметрични здолништа, кои ќе прикажат дека сте уникатни и имате стил.
  6. Необични фризури: Доста веќе со досадните пунџи и „сарми“ на коса. ОДберете некоја интересна фризура која ќе му прилега на обликот на вашето лице и ќе ги восхити вашите гости.
  7. Ненападен накит: За разлика од необичните и гламурозни венчаници, оваа сезона хит е минималистичкиот и ненападниот накит.
  8. Долг вел: По примерот на британската принцеза Кејт Мидлтон, оваа сезона во мода се долгите велови со кралски изглед.
  9. Smokey eyes: Секси „зачадени“ очи се одличен моден додадот на вашиот невестински стајлинг. Доколку се одлучите за овој стил на шминка за очи, одберете ненападен кармин во месо боја.
  10. Невеста со став: Покажете им на сите дека сте невеста со став. Одберете оригинален невестински фустан, фризура, накит и чевли по ваш вкус, но и потрудете се сите работи поврзани со венчавката да ги следат желбите на вас и вашиот партнер. Само така ќе имате совршен ден за прекрасна прослава на вашата љубов!

Напиши коментар