← НАЗАД НА БОЗА

Тренди марама од стара маица

Тренди марама од стара маица
457 Читања

Сигурни сме дека во вашиот орман постои некоја маица која никогаш повеќе нема да ја облечете., а истата таа има некој интересен дезен и некако не ви дава срце да ја исфрлите. А сега замислете си дека таа иста маица може на еден многу едноставен начин да стане прекрасна марама која ќе ја износите оваа сезона.

Потребни се само една маичка и ножици.

Исечете ја маичката под ракавите, потоа сечете лентички со должина и ширина по желба и на крај малку растегнете ги.

Изгледот на марамата зависи од бојата на маичката и од тоа какви реси ќе направите, па може да добиете кратка, долга, шарена, раскошна…

Истата марама може да биде долга кога се носи пуштена, и кратка ако уште еднаш се префрли околу вратот.

И сега погледнете што ќе добиете … добивате марама налик онаа на прекрасната Хајди Клум.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk