← НАЗАД НА БОЗА

Џенифер Анистон секогаш тренди во класични комбинации

Џенифер Анистон секогаш тренди во класични комбинации
311 Читања

Славната глумица демонстрираше уште една класична варијанта на улиците на Монтреал зацврстувајќи го своето модно место како кралицата на класични комбинации.

Една од водечките ѕвезди, во некогаш најпопуларни хумористични серии Пријатели, Џенифер Анистон го истакнува својот актерски талент скоро три децении, но и со своите класични и едноставни аутфити, секојдневно го пленат вниманието на јавноста. 

Симпатична Американка ни сега не направи никаков исклучок и повторно демонстрираше дека носењето на најкласичните парчиња облека може да добијат потполно поинаква смисла, и кои сигурни сме, сите ги имаме во ормарите.

Џенифер носеше комбинација од едноставна бела маица со класичните светло-сини фармерки што ги влечеше, а таа ја надгради комбинацијата со влечки и кафеавиот Селин ташна и на тој начин воведе доза на луксуз во исклучително класично издание. Таа остана конзистентна во аутфитот со авијатичари, секогаш пуштена но негуваната долгата коса и отсуството на шминка, што секако е најсоодветен избор за убавина во топли, летни денови.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk