← НАЗАД НА БОЗА

Медено срце

Медено срце
286 Читања

 

Едноставен и релативно брз десерт за чие спремање нема потреба голема вештина во кујната!

Потребни состојки:

1,5 чаша млеко

1 чаша шеќер

1 лажица цимет

1 мала лажица сода бикарбона

2,5 чаши брашно

Начин на подготовка:

1. Измешајте: една и пол чаши млеко, чаша шеќер, лажица цимет и сода бикарбона, два и пол чаши брашно.

 

2. Печете во подмачкан плех, кога ќе се олади премачкајте со џем ( или крем), а потоа со глазура од чоколадо.

На здравје!

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk