Мода

3 популарни модели на сандали за ова лето

Во топлите летни месеци, не се препорачува да се носат затворени чевли, но да бидеме реални, не се ни удобни. Сандали се една од главните причини ради кои се радуваме за тоа дека иде лето. Постојат многу различни видови сандали, меѓу кои ќе се најдат барем едни според вашиот вкус.

 

Овие 3 модели беа издвоени како најпривлечни:

  1. Плетени

 

Водечки летен тренд од чанти, премина и на сандали. Плетени парчиња едноставно се хит ова лето, плетените сандали заедно со чанта од истиот материјал ќе направи да бидете вистинска модна кралица за плажа.

 

  1. Бело

 

Белите чевли одамна престана да ги бие лош глас , и ако сеуште не сте земале салонки или чизми во оваа боја, тоа е многу поедноставно со сандали, па затоа е идеално време конечно да го пробате овој тренд. Најатрактивниот модел на оваа година е оној што се врзува околу ногата.

 

  1. Во светли бои

 

Светли бои на ова лето не доминираат само на шминка туку и на мода. Сандали во некоја интересна нијанса на боја одлично одат со потемнет тен на кожа и совршено стојат со секој аутфит.

Напиши коментар