Мода

4 работи кои мажите сакаат да ги видат кај жената

Иако повеќето жени мислат дека мажите ги освојува црвениот кармин, сепак за нив природниот изглед е секогаш попривлечен.

Имено, дури 57% од испитаниците од едно онлајн истражување откриле дека црвениот кармин не привлекува внимание, а 82% изјавиле дека повеќе сакаат природни фризури и пуштена коса.

Откриваме што сметаат мажите дека е привлечно и атрактивно кај жените:

 

  1. Изберете црвен фустан наместо црвен кармин

Одлучете се за бојата на страста за гардероба, а не кармин за усни. Изборот на црвеното фустанче за излегување остава впечаток на самоуверена личност. Мажите сакаат да гледаат различни бои кај жени. Дречливите бои визуелно и ментално стимулираат.

 

  1. Пуштете ја косата наместо да врзувате опавче

Иако е понекогаш најлесно да ја соберете косата бидејќи едноставно не сте задоволни со нејзиниот изглед, мажите сепак повеќе сакаат пушена коса.

 

  1. Изберете природни бои за шминкање

66% од мажите сметаат дека нивната девојка е попривлечна кога се шминка со природни бои. Најголем дел од мажите сакаат природен изглед, па затоа наместо црвен кармини и темните тонови на сенки за очите, одберете сјај и природна боја на руменило, односно минимално шминка на лицето.

 

  1. Тренди облеката заменете ја со класично покомотна комбинација

Изгледа дека средениот изглед не поминува баш најдобро кај мажите.Истражувањето открива дека мажите сепак претпочитаат класичен изглед. За нив е најпривлечна жена во фармерки и маица.

Напиши коментар