Убавина

5 идеи за маникир во духот на празниците

Празниците се речиси на вратата и повеќето жени ги истражуваат outfita и makeup предлозите за новогодишната ноќ.

Покрај тоа, секоја жена размислува и за фините детали како што се накитот и маникирот.

Затоа, ние ви претставуваме неколку креативни идеи за празничен маникир.

  • Точки со бојата на празниците

Ако сте љубители на младешки, весели нокти, идеалниот предлог се точките во празнични бои.

Најдобро е да се нанесат неколку мали златни точки над површината на лакот со црвена боја, за да се добие вистинска празнична еуфорија на вашите нокти.

  • Пеперминт нокти

Популарни се и белите нокти со црвени пруги, кои неодоливо потсетуваат на шарените пеперминт бонбони, кои се синоним за новогодишните празници.

  • Ѕвездено небо

Ноктите инспирирани од ѕвезденото небо, сѐ повеќе се популарни како што се приближуваат празниците.

Со оглед на тоа дека е зима и дека поларната ноќ е една од главните асоцијации, белиот, седефаст лак е идеален за подлогата, додека месечината ќе ја нанесете со декоративни налепници или со цртање доколку сте талентирани за цртање.

  • Нокти инспирирани од новогодишните сијалички

Овие креативни нокти изгледаат многу интересно токму поради контрастот, со основата во nude нијанса и glitter за светлата од сијаличките кои ќе ги поврзете со црна лента.

  • Glitter зелена

Glitter зелените нокти се апсолутен must have, оваа празнична сезона, бидејќи потсетуваат на новогодишната елка, а ќе изгледаат многу привлечно во новогодишната ноќ.

Напиши коментар