Мода

6 блузи со големи ракави во стилот на Роузи Хантингтон – Вајтли

Најмоќни и најсекси модели на блуз кои едноставно ќе ви бидат потребни оваа есен …

Се чини дека Роузи Хантингтон- Вајтли може да создаде секси и заводлив стил дури и од најосновните предмети на облека. Значи, неодамна, прекрасната Роузи беше снимена на улица, а таа избрала кратка бела блуза со бујни ракави, која го откри нејзиниот цврст стомак. Блузата, Роузи ја комбинирала со сини фармерки и сандали во беж боја со високи потпетици. На својата едноставност, но заводлив стил Роузи и  ја додаде и ташната Dior Saddle Bag и очилата за сонце Celine.

Ако ви се допаѓа изгледот на познатата супермоделка, за овој есен ви предлагаме да инвестирате во блузи со големи ракави. Престижните модни брендови имаат одлични модели во понудата.

Напиши коментар