Art & Crafts

7 трикови со кои костимот за капење ќе го носите полни со самодоверба

Ако се двоумите како ќе изгледате во вашиот нов костим за капење и не сте сигурни во себе, постојат неколку работи кои барем малку ќе ви ја вратат самодовербата и ќе направат да се чувствувате убаво.

7-modni-trikovi-so-koi-sekogash-kje-bidete-sigurni-na-plaza-vo-kostimot-za-kapenje-01.jpg

Ако ви треба екстра самодоверба:

1. Подигнете ги градите

Ако носите монокини и не сакате градите да ви изгледаат спуштени, секогаш можете да ги подигнете.

2. Накит

Накит на стомак, на нозете, на прстите… Никогаш не е доволно, а ќе направи да се чувствувате како кралица.

3. Бебешка пудра

Можеби звучи чудно, но малку пудра и фиксатор и долниот дел од костимот за капење никогаш нема да ви се изместува.

4. Сандали на плута

Ако не сте сигурни за вашата висина, можете да носите сандали на плута.

7-modni-trikovi-so-koi-sekogash-kje-bidete-sigurni-na-plaza-vo-kostimot-za-kapenje-2_copy.jpg

5. Спреј за потемнување

Можеби звучи смешно, но нема да се чудите на бојата како сирење на кожата која како да блешти под силното сонце.

7-modni-trikovi-so-koi-sekogash-kje-bidete-sigurni-na-plaza-vo-kostimot-za-kapenje-1_copy.gif

6. Рефлективни очила

Ако сте девојка која сака да се шминка, а сакате да го избегнете тој дел на плажа, но знаете дека ќе се чувствувате како да сте „голи“, можете да носите очила со рефлективни стакла.

7. Капа

Не само што ќе се заштитите од сонцето, туку и нема да мислите како ви изгледа косата под неа, откако сте ја намокриле во морска вода.

Напиши коментар