← НАЗАД НА БОЗА

8 нови начини на носење на карирана кошула оваа зима

8 нови начини на носење на карирана кошула оваа зима
151 Читања

Ова парче облека е неопходен дел од необичните casual street style варијанти на многу It дами…

Карираната кошула е миленик на многумина оваа сезона, а забележавме дека посебно ја сакаат пејачката Гвен Стефани и актерката Џесика Алба.

Карираните кошули можат да се комбинираат на милион начини – со фармерки, околу половината, откопчани со бела маица, со кожено здолниште или панталони со линија.

Во галеријата погледнете како познатите дами го носат овој модел во  off-duty комбинации.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk