Мојата кујна

Баклава пица

Интересни мини баклава пици за вистинско уживање.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

кори за баклава

ЗА ФИЛ:

120 грама сирење

Сувомеснато по желба (  кулен … )

Варено пилешко месо (или по Ваша желба )

120 милилитри сос од домати

1 мала лажица оригано

½ мала лажица лук во прав

1 мала лажица сув босилек

Малку шеќер

1/2  мала лажица сол

пармезан

ПОДГОТОВКА:

Филот за полнење на пица баклавата оформете го од  состојките кои се понудени ( Вие можете да употребите плус состојки по Ваш вкус)

Оформете нова кора 2 до 3 кори за за баклава. Така оформената кора исечете ја на коцки секоја нова оформена кора.  Секоја ново-оформена коцка кора наполнете ја со претходно приготвениот фил. Секоја пица-баклава премачкајте ја со масло, насипете рендан пармезан  и печете во тава на која претходно сте ставиле хартија за печење.

За тоа време загреј те ја рерната на 230 степени Целзиусови и печете од 10 до 15 минути.

Сервирајте со кисело млеко или павлака.

Уживајте!!!

Напиши коментар