Мода

Блезјер + фармерки = добитна комбинација

Фармерките се парче облека кое оди со се, но кое се носи во неформалните и лежерните прилики.

За вечера или свечена прилики обично изборот паѓа на фустан или сукња со кошула. Но време е за промени.

Фармерките се дел од нас и не можеме да се откажеме од нив, па дури и да се најдеме во ситуација каде што треба да се носи нешто свечено.

Затоа постојат разни начини да ги вклопите другите парчиња облека со фармерките кои вашиот стајлинг ќе го направат елегантен и модерен.

Блејзерот пак е совршено парче кое треба да го одберете кога бирате облека која оди со фармерките. Одберете таков кој не е многу формален, но сепак има доза на елеганција.

Ако си одбравте фармерки кои совршено се вклопуваат со вашиот блејзер, тогаш ви нудиме неколку комбинации кои се надеваме ќе ве инспирираат за следната прилика кога ќе треба да се дотерате.

Elongate your legs with black skinnies and pointed black booties. Pair the outfit with a white jacket or blazer for a chic modern vibe.:

Oversized grey blazer, jeans, and ankle boots for instant polish. // #StreetStyle:

Street style blazer – Zara | knit – Zara | denim – Mango | heels – Asos | bag –Chanel:

15 Ways to Rock Sneakers This Fall Westcoast Minimal: A beanie and high tops give you a grungy look. Adding a blazer and structured bag makes you look polished at the same time:

White jacket and top:

 

Напиши коментар