← НАЗАД НА БОЗА

Бомбици од цреши

Бомбици од цреши
347 Читања

Потребни состојки:

300 гр. мелени бисквити

150 гр. ореви

200 гр. маргарин

100 гр. чоколадо

250 гр. шеќер

4 лажици вода

25 ком. слатко од цреши

Начин на подготовка:

1. Шеќерот и водата ставете ги на оган за да се стопи шеќерот, откако ќе го тргнете од оган додадете го маргаринот и чоколадото.

2. Кога ќе се соединат се додаваат бисквитите и оревите

3. Направете топки и во секоја ставете по една цреша.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk