Мојата кујна

Брзи Чоко КОЦКИ: посен колач со неверојатен вкус!

Потребни состојки:

2 чаши од 2 дл. брашно

1 чаша шеќер

2  чаши со вода

5 лажици џем

1 лажица цимет

1 чоколадо за готвење

Начин на подготовка:

  1. Измешајте шеќер, брашно, прашок за пециво и цимет, додајте вода и добро промешајте.

 

  1. Сипете ја смесата во тава и ставате да се пече  колачот на 200 степени околу 20 минути.

 

  1. Кога ќе се олади, премачкајте го со џем и прелијте го со топено чоколадо за готвење.

Напиши коментар