Мода

Чекавме на нив долго време, конечно се вратија

Чекавме на нив долго време, конечно се вратија: Овие хит чизми наскоро ќе владеат по улиците!

Овие модни чизми се идеални за панталони и здолништа, заштитуваат од студот на зимата истовремено изгледаат толку гламурозно и шик. Кој не ги сака? Високите чизми над колена, сосема несоодветни за одење на работа, непрактични чорапи и бели чизми во бои  конечно добија елегантна конкуренција.

Чизмите со висина до колена, но со практични потпетици долго време не беа во мода, но со доаѓањето на есента и зимата, силно се враќаат на сцена!

Ова парче изгледа одлично со фармерки и панталони.

Напиши коментар