Здраво тело

ДАЛИ ВЕ МАЧИ КАМЕН ВО БУБРЕГОТ? Овој пијалак ќе ве спаси, веќе ги имате сите состојки во кујната!

Виталните функции на бубрезите можат да бидат оштетени поради многу причини …

Еден од најважните органи во вачето тело се бубрезите, а колку болка може да предизвика каменот во бубрегот знаат само оние кои што ја доживеале оваа болка. Виталните функции на бубрезите можат да се оштетат поради многу причини. Камењата во бубрезите се една од болестите на бубрезите, што е многу честа појава и влијае на еден милион луѓе ширум светот. Ако сте еден од нив, овој рецепт ќе ве спаси!

Состојки:

– Полна рака магданос или лисја од коријандер

– Вода

Подготовка:

– Земете рака полна магданос или лисја од коријандер.

-Исецкајте ги на мали парчиња и ставете ги во тенџере. Полејте ги со чиста вода и варете 10 минути.

– Оставете да се излади, исцадете и ставете ја течноста во чисто шише. Чувајте го шишето во фрижидерот за да се олади.

Примена:

Пијте една чаша дневно и наскоро ќе ја забележите разликата. Сета сол и други отрови ќе излезат од бубрезите преку урината.

Напиши коментар