← НАЗАД НА БОЗА

Декоративен ремен инспириран од модниот подиум

Декоративен ремен инспириран од модниот подиум
306 Читања

Ременот што денес ќе се обидеме да го направиме заедно со вас е инспириран од колекцијата на Нина Ричи. Можете да го носите како дополнување на вашиот аутфит бидејќи има исклучително неверојатен ефект.

За целта потребна ви е украсна лента и платно по избор од кое ќе ги направите цветовите. Во случајов избрани се неколку нијанси на виолетовата боја. Навистина уникатна и впечатлива декорација.

Вака изгледа оргиналот од Нина Ричи:

А вака изгледа нашиот проект:

Материјалите кои ќе ги користиме за правење на цветовите:

Како се прави цветот:

Откако ќе направите доволно цветови ги прицврстувате на лентата со помош на лепило за текстил или едноставно сошијте ги. Според вашиот вкус изберете колку цветови ќе има на вашиот ремен.

Еве како изгледа истиот декоративен ремен во други бои:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk