Cafe Del Mar

Диета против целулит

Наутро на празен стомак испиете една чаша ладна минерална вода.

*8.00ч: Сок од еден портокал

*11.00ч: Јогурт, кафе без шеќер.

*12.00ч: 150гр обарено пилешко без кожа (најдобро бело месо), 100гр барена риба, зелена салата без масло зачинета со сок од лимон.

*17.00ч: Чај без шеќер и парче двопек.

*20.00ч: 50гр варен ориз, свеж домат, варено јајце, овошје (освен банана), 100гр посно млеко.

Оваа диета е многу реструктивна па затоа употребувајте некои мултивитамиско минерални шумливи таблети.

Кај оние кај кои целулитот е само на нозете треба на подолг период да ја исфрлат солта од исхраната.

Алкохолот треба целосно да го заборавите, а движењето и гимнастиката се најважни за одстранување на целулитот.

Напиши коментар