Cafe Del Mar

Диета со мед: За три дена симнувате три килограми!

Медот е една од најздравите и најхранливи материи што ни ги нуди природата. Сепак, нутриционистите советуваат дека пред почетокот на оваа диетата треба да набавите и да користите мед со проверен квалитет, а голема предност ќе имате и со темните врсти на мед. Со оваа диета и прочистување на организмот ќе загубите 2-3 килограми за три дена.

Прв ден

Појадок 2 жолчки помешајте со 1 лажичка мед. Со оброкот пијте чај со лимон или кафе без шеќер.

Ручек 100 г сирење + 50 г варен морков + 50 г варена брокула + 50 г варен карфиол. Сето ова измиксајте го во блендер и направете крем. Додаток – чај или кафе со 1 лажичка мед.

Вечера Шолја бистра супа од зелечнук, парче интегрален леб и 1 јаболко/ круша/портокал

Втор ден

Појадок Ист како и првиот ден

Ручек Направете крем од едно меко варено јајце, лажичка мед и 100 г младо сирење. Со оброкот пијте и чај со лимон или кафе.

Вечера 150 г риба или пилешко филе, мала чинија салата од зеленчук и чај со лимон.

Трет ден

Појадок Ист како и првиот и вториот ден + едно јаболко

Ручек 50 г сирење, парче ’ржен леб и чинија свеж зеленчук со лимонов сок

Вечера 300 г варен зелечнук, едно меко варено јајце и шолја чај со една лажичка мед.

Напиши коментар