Cafe Del Mar

Диетален пијалок за рамен стомак и потенки бутови!

Овој освежителен пијалок може да стане ваш омилен пијалок!

Синтија Саси, девојката кој го смисли пијалокот Саси, тврди дека по 4 дена од редовното конзумирање на овој пијалок може да се изгуби  3 килограми и 10 сантиметри од половината. А пијалокот може да го направите сами, доколку  имате свеж ѓумбир, свежи лисја од нане, една краставица,еден лимон и 8,5 чаши вода (користете филтрирана вода,  може и флаширана вода ).

Начин на подготовка:  Измијте го лимонот, исечете го на половина и отстранете ги семките. Секоја половина исечете го малку и ставете ги во сад со вода (8,5 чаша). Не лупете го лимонот и не исцедете го сокот во водата. Излупете ја и исечете ја краставицата  и додајте ја во водата. Земете 8 до 12 лисја свежо нане, измијте ги и додајте ги. Излупете го ѓумбирот со средна големина и нарендајте го во мешавината. Сега, повторно измешајте ги сите заедно, покријте го и ставете го во фрижидер преку ноќ. Следниот ден, кога ќе бидете жедни пијте само Саси вода.

Напиши коментар