Здраво тело

Домашен лек за бронхитис од само 2 состојки: Еве како да го направите сирупот за чистење на белите дробови!

Доколку страдате од бронхитис, пушите и често кашлате, овој домашен лек за чистење на белите дробови кој ќе го направите дома, ќе ви помогне да го надминете сето тоа.

Две банани гмечете ги со лажичка додека не добиете кашеста смеса. Во добиената смеса ставете 400 мл. врела вода, измешајте, покријте и одстранете го од топлина. Оставете го сирупот да одстои половина час, а потоа додадете 2 лажици мед.

Пред да го конзумирате сирупот внимателно исцедете го. Ви препорачуваме сирупот да го конзумирате 4 пати дневно по 100 мл. се додека симптомите не престанат.

Напиши коментар