← НАЗАД НА БОЗА

Ѕидовите со крофни се новиот тренд на свадбите и паровите сами ги прават

Ѕидовите со крофни се новиот тренд на свадбите и паровите сами ги прават
144 Читања

Ова е еден тренд со вкусен изглед!

Во текот на годините видовме многу трендови со свадбена храна – од торти направени од мафини на нивоа до пица доцна во ноќта и пржено пилешко, храната сервирана на големиот ден која честопати е исто толку голема работа како венчаницата на невестата .

Ние апсолутно ја сакаме најновата лудост што ја гледаме на целиот Instagram и Pinterest: ѕидови со крофни. Да, го прочитавте тоа правилно. Најновата лудост е да имате ѕид покриен со куки, на кои можат да бидат закачени крофни и земени од страна на вашите гости.

Покрај тоа што изгледаат прекрасно – и претставува брилијантни позадина за вашата десертна маса или свадбена торта – нив исто така релативно лесно можете да ги направите сами. И тие исто така можат да бидат целосно прилагодени во зависност од вашата свадбена тема или шема на бои.

Ebay.co.uk објави дека над 400 лица го пребаруваа терминот „ѕид од крофни“ за само еден месец, а има и скоро 40.000 постови под хаштагот #donutwall на Instagram.

Кога станува збор за трендовите за свадбена храна, генерално, гигантот на социјалните медиуми Pinterest изјави дека популарноста на фантастичните вечери со седење се во опаѓање во однос на порелаксираните закуски.

Наместо тоа, невестите се обидуваат да служат пица и се фокусираат на забава доцна во ноќта со бар со переци и полноќни закуски. И трендот со wellness храната исто така има влијание – пребарувањата за вегетаријанска свадба се зголемени за 186 проценти.

Што се однесува до тортите, деновите на торти со повеќе спратови, слоеви од пастелен шлаг, се поминати.

Кога станува збор за слатки работи, во 2018 година се случи експлозија на пребарувања во три категории: смокви (575%); металик декорации (до 476 проценти) и бели декорации.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk